Rodinné vinařství Vojtěch Jestřáb

Vojtěch Jestřáb navázal na rodinnou tradici. Ve vinohradu začal pracovat hned po vojně a ve vinařství podniká od roku 1991. V roce 1999 založil spolu s manželkou Marií vinařství Vojtěch Jestřáb v Dubňanech. Odmala se do rodinného vinařství zapojují také synové Libor a Vojtěch.
Jsme zakládajícím členem VOC Mutěnice, který garantuje původ hroznů. Hrozny k výrobě vína členských vinařství mohou pocházet jen z vybraných registrovaných vinic vinařské obce Mutěnice. Mezi vybrané odrůdy patří Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a Tramín červený.

Naše vinice leží na viniční trati Dubňanská hora. Rozkládají se na ploše o necelém jednom hektaru.

Základem naší výroby jsou přívlastková a moravská zemská vína vysoké kvality. Do výběru z hroznů každý rok dozrávají odrůdy bílých vín Neuburské a Hibernal. Červená odrůda Cabernet Moravia je vyšlechtěná v nedaleké Moravské Nové Vsi.

Čím dál větší oblibě se těší i další odrůdy. Z bílých vín jsou to Veltlínské zelené a Sylvánské zelené. Mezi červenými odrůdami na vinici najdeme Modrý Portugal, Neronet nebo Alibernet.

Bílá vína vyrábíme technologií řízeného kvašení. Klademe tak důraz na primární aromatiku, stabilní barvu, harmonickou vyváženost a svěžest vína.

Červená vína odbouráváme od kyseliny jablečné. Několik měsíců zrají v klasických nebo barikových sudech. Vína mají vysokou barvu, silnou kořenitou aromatiku a plnou dlouhou chuť.

Cílem je, aby se snoubila kyselinka a zbytkový cukr ve víně. Tím dosahujeme příjemné vyváženosti chutí. Díky tomu jsou velmi dobře pitelná všechna naše vína od suchých až po sladká. Baví nás také výroba cuvée, frizzante nebo sektů.

Jsme malé rodinné vinařství. O zpracování vína se tak starají výhradně rodinní příslušníci. Veškerou produkci hroznů zpracováváme sami. Od sklizně, ke které občas povoláme na pomoc kamarády a známé, přes výběr těch nejlepších hroznů až po finální podobu vína. Jen díky tomu se za své produkty můžeme s čistým svědomím postavit.

Vojtěch Jestřáb

vinohradník a vinař

Libor Jestřáb

vinař

Vojtěch Jestřáb ml.

akce, ubytování a e-shop
Libor Jestřáb vystudoval vinařskou školu a zkušenosti sbíral ve velkých vinařstvích. V rodinném vinařství má na starosti řízení výsledné podoby vín. Navíc si hraje s vlastní řadou vín Libor Jestřáb, která se zaměřuje na cuvée nebo vína s příběhem.
Vojtěch Jestřáb ml. se spolu se svojí ženou věnují hostům při degustacích, vinnému sklepu a vybudovali ubytování pro hosty a návštěvníky vinařského kraje.

Akce a objednávky

Rezervujte si degustaci, ubytování nebo prohlídku sklepa.
+420 777 680 100
vojta.jestrab@gmail.com

Dotazy

Odpovíme vám na všechny otázky ohledně vinařství.
info@vinarstvi-jestrab.cz

Adresa sklepa

Vinařství (sklípek a ubytování)
Mutěnice, Pod dubňansků horů 1161
696 11 Mutěnice